Akupunktura

Akupunktura jest najbardziej rozpowszechnionym działem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, dość szeroko wykorzystywanym w naszym kraju z bardzo dobrym skutkiem przy różnych dolegliwościach, tak w stanach nagłych jak i przewlekłych.

Akupunktura polega na przywracaniu równowagi energetycznej i fizjologicznej organizmu, poprzez wkłuwanie igieł w odpowiednie punkty, które są zlokalizowane na kanałach energetycznych, zwanych też południkami, występującymi po obu stronach ciała. Wyróżnia się 14 kanałów głównych oraz 670 punktów na tych kanałach. Poza kanałami głównymi występują również jeszcze inne kanały z wieloma punktami. Każdy kanał i punkt ma swoją nazwę, ale najważniejsza jest umiejętność lokalizacji punktu i jego działanie. Poznanie samej nazwy punktu, nawet chińskiej, wcale nie wpływa na jakość zabiegu. Niezbędna jest wiedza na temat działania każdego punktu oraz techniki nakłuwania, które zależne są od syndromu.

Przed zabiegiem terapeuta dokonuje badania tętna i języka, ocenia stan pacjenta ustalając również czy nie ma ogólnych przeciwwskazań i decyduje, czy danego dnia można wykonać zabieg.

Czas trwania zabiegu: do 20 minut, cena: 70,00 zł - niezależnie od ilości użytych igieł.

Projekt i realizacja: Szymon Skoczek